Kinetický písek - nekonečná zábava pro děti a dospělé

Kinetický písek je ten typ hračky, jejíž pořízení se vám bohatě vyplatí a nebudete litovat. Dítě se zabaví na dlouhé hodiny. Při hře si bude rozvíjet hned několik svých schopností. Kinetický písek je vhodný i pro alergiky. Hraní s ním působí antistresově. Samozřejmě i na dospělé. Vyhrají si s ním celé rodiny od zhruba dvouletých, přes puběrťáky, rodiče i prarodiče. Kinetický písek je písek smíchaný se speciální patentovanou technologií, díky které má lepivou konzistenci.

Ideální množství do každé rodiny je 5kg písku. Měl by být uchovávaný v krabici s otvory, aby byl zajištěný stálý přísun vzduchu. Je určený pro hraní doma. Na dotek je příjemně hebký a měkký. Čím více ho stlačíte, tím lépe drží tvar. Nicméně pak výrobek zase snadno rozmělníte na další použití. Je dobré dávat pozor, aby do písku děti nenalévaly pití apod. Ale ze zkušeností maminek na českých diskusích je zřejmé, že pak obvykle stačí nechat písek vysušit a zase je použitelný. Diskuse stojí za přečtení i v případě, že váháte, zda množství 5kg není už moc. 1kg kinetického písku odpovídá objemově asi 1kg mouky. Což je na pár báboviček pro nejmenší. Pokud máte doma předškoláka nebo více dětí, investujte rovnou do většího objemu kinetického písku. Ušetříte na dalším poštovném, kterému byste se v budoucnu stejně nevyhli.

Hra s kinetickým pískem rozvíjí u dětí jemnou motoriku. Dále pak fantazii, prostorové vnímání při stavbách hradů apod. Hraní uklidňuje. Kinetický písek se využívá pro své skvělé vlastnosti a schopnosti i při rehabilitacích. Samozřejmě ve školkách, družinách, mateřských centrech. I v domovech důchodců našel výborné uplatnění.

Kinetický písek je doporučovaný dětem od 3 let. Ale opět z diskusí a zkušeností vyplývá, že hru s ním zvládají už i menší děti pod dozorem dospělé osoby. Nejlepší místo na hraní s kinetickým pískem je hladká podlaha. Dítě může mít písek v krabici, nebo třeba u stolečku na plechu s kulatými vyššími okraji na všech stranách apod. Případný vysypaný písek pak jen snadno smetete, nebo stačí udělat kuličku a s ní další písek sbírat. Podobně dostanete písek z koberce, ponožek nebo jiných látek. Poslední zbytky stačí vysát.

Na hraní s kinetickým pískem můžou dítěti posloužit různé bábovičky, formičky, vykrajovátka, můžete se s ním podělit o starší kuchyňské náčiní, třeba lžičky, menší naběračky, kelímky, mističky apod. Zkrátka není potřeba nic speciálního.