Zpět do obchodu

Registrace

Jak postupovat při tvorbě obrázku

Zajímá vás práce s barevným pískem, ale nemáte představu o tom, jak takový obrázek vytvořit? Nabízíme vám fotonávod pro tvoření obrázku pomocí šablony s unikátním motivem.

Co budete potřebovat ke tvorbě:

  • Pracovní plochu, nejlépe hladkou a omyvatelnou, například stůl bez látkového ubrusu. Ujistěte se, že pracovní plocha je dostatečně osvětlena.
  • Barevné písky a šablonu dle vlastního výběru nebo tvořivou sadu, která obsahuje šablony s předlohami včetně barevných písků a vypichovátka.
  • Nástroj - vypichovátko na odlupování krycí vrstvy samolepky. Nástroj by měl mít ostrou špičku, kterým snadno odstraníte krycí vrstvu samolepícího papíru. Je možno také použít špendlík, jehlu nebo pinzetu.

 

Tip: K práci nepotřebujeme žádné lepidlo ani jiné pomůcky. Šablona je vyrobena ze samolepícího papíru, krycí vrstva je prořezaná podle předlohy, není potřeba ji dále zpracovávat.

Pozor! Pokud pracujete na lakované pracovní ploše, hrozí poškrábání povrchu pískem.

Postup při tvorbě obrázku z písku:

Nachystáme si šablonu a barevné písky. Než se pustíme do tvoření, měli by jsme si prohlédnout motiv a dobře si rozmyslet a naplánovat barevnost. Rovněž by jsem se měli dobře rozmyslet, kterou barvou začneme a jak budeme pokračovat.

_DSC0630_1

Vezmeme si do ruky nástroj, který jsme si zvolili pro práci se šablonou. Tvořit začínáme od středu obrázku nebo od nejmenších částí. Pomocí námi zvoleného nástroje postupně odlupujeme krycí část samolepícího papíru.

Upozornění: Není potřeba již nic vyřezávat ani lepit!

_DSC0631_1

Pokud si chceme motiv upravit dle svých vlastních představ, tak si odloupneme více krycích ploch.

_DSC0636_1

Na odkrytou část naneseme písek vybrané barvy. Dbáme na to, aby celá odstraněná část byla pokryta pískem.

_DSC0651_1

Prstem písek rozetřeme a tím docílíme, že se přilepí i malé části, a tak celá plocha bude pokrytá pískem. Rovněž tím zabráníme, aby se nám písek, při nasypání jiné barvy písku, nedostal do předchozích barev.

_DSC0637_1

Přebytečný písek, který neulpěl na samolepící vrstvě sesypeme z obrázku zpět do dózy s barevným pískem.

_DSC0653_1

Postup opakujeme a dotváříme obrázek podle svých představ.

_DSC0656_1

Nemusíme se bát, že se barevný písek na již vysypané šabloně smíchá. Na místech, která jsou pokrytá barevným pískem, již nový písek neulpí.

 _DSC0664_1

Písky můžeme i různě míchat a tím docílíme lepšího efektu, stínování nebo přechodu barev.

_DSC0699_1

Obrázek je hotov! Je možné, že z něj budou ještě po nějakou dobu opadávat zrnka písku. Tomu lze snadno zabránit aplikací bezbarvého laku nebo laminací.

_DSC0680_1

Barevný písek rozsypaný po pracovní ploše a podlaze uklidíme snadno a rychle vysavačem. Pokud nemáte k dispozici vysavač, je možno písek zamést. Tímto ale písek neuklidíte dokonale, část jemných zrnek může zůstat.

Pozor! Pokud pracujete na lakované pracovní ploše, hrozí poškrábání povrchu pískem.